31 Mayıs 2012 Perşembe

3 maymun

ekşi sözlükte season when passed takma adı ile arkadaş bir entry girmiş ve onu buraya taşımak istedim , umarım gördüğünde bi tepki vermez ;

bu listedekilerin tamamı, dün 24 saat içerisinde gerçekleşti:

- polise astımlı olduğunu söylemesine rağmen biber gazı yiyerek ölen gencin hastane önünde eylem yapan ailesine de biber gazı sıkıldı.
- sağlık bakanı "tecavüze uğrayan kadının bebeğine devlet bakar" dedi.
- kürtajı yasaklayacak kanunun haziran'da meclise sunulacağı açıklandı.
- havayolu çalışanlarına grev yasağı getiren yasa meclis'ten geçti.
- 300 thy çalışanı grev yaptığı için işten çıkarıldı.
- "gazeteci gözüyle sansür ve otosansür" adlı çalışmayı hazırlayan bilgi üniversitesi medya ve iletişim sistemleri fakültesi öğretim görevlisi esra arsan bilgi üniversitesi'ndeki işinden atıldı.
- emniyet güçlerinin copları demire çevrildi.
- kck davasında avukatlık yapan 103 avukat hakkında soruşturma başlatıldı.
- 16 yıllık yeni şafak yazarı ali akel, hükümetin uludere'deki tutumunu eleştirdiği için gazetesinden kovuldu ve bunu kabul edilebilir bulduğunu açıkladı.
- rtük üyelerinden gelen 'tavsiye' kararının ardından, 1 kadın, 1 erkek dizisindeki çiftin yeni bölümde evlendirilmesine karar verildi.
- tütün ve alkole %15 zam geldi
- 3. köprü ihalesi yapıldı
- milli eğitim bakanlığı'nın okullarda sağladığı internet hizmetinde google'a girilmediği ortaya çıktı.
- 3. yargı paketinin 11 maddesi komisyondan geçti ve avukatların dosyalara erişimine daha da kısıtlama getirildi
- eskişehir'de kürtaj ve sezaryen tartışmalarını protesto etmek için ak parti il başkanlığı'na yürümek isteyen grupla polis arasında çıkan arbedede 7'si kadın 8 kişi gözaltına alındı.
-tbmm insan hakları komisyonu başkanı ayhan sefer üstün 'tecavüz edilen kadın da doğurmalı. bosna'da pek çok kadın doğurdu. özürlü olacak diye bebeği öldürmek de cinayettir' dedi.
- tarafsız bölge programına katılan aile hekimi seda sezer tecavüze uğrayan kişinin kürtaj yaptırmasını değil de tecavüzcüsünü öldürmesi gerektiğini söyledi.
(season when passed, 31.05.2012 15:50)


yorum yapacak çok şey var elbette ama sadece başlıkların okunduğunda anlaşılan şey eğer zihninizde farklı ve bir güruha karşı tiksindirici değilse bunun üzerine 35 sayfa yazsan ne olur , yazmasan ne olur. O yüzden 3 rakamı maymunlar için çok önemlidir.

4 yorum:

cagatay dedi ki...

vay be

cagatay dedi ki...

izninizle facebokda yayınlıyorum. blogunuza referans verdim.

meoezcan dedi ki...

teşekkürler ekşi de var olan arkadaşa

Gülcan dedi ki...

Harika